державний вищий навчальний заклад

Дрогобицький коледж нафти і газу

м. Дрогобич
вул. Грушевського, 57
(03244)3-89-69
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
skype: dkng_drohobych

Шевченків «Кобзар»

Щовесни, коли тануть сніги,
і на рясті просяє веселка,
повні сил і живої снаги
ми вшановуєм пам 'ять Шевченка.

 

На оновленій нашій українській землі живе і вічно житиме в народі пам'ять про великого Кобзаря, геніального сина України, поборника Святої правди.

Оцінюючи події наших сьогоднішніх справ, ми повинні частіше оглядатися назад, щоб не забути ту важку дорогу злиднів і боротьби, яку здолав наш народ, і «незлим тихим словом» згадати провісників нового життя. Тарас був одним із них, народним пророком, титаном духу

Гаряча думка Кобзаря надихали народ на штурм царизму, кликали до боротьби за волю України, додавали сили знедоленому народу і віру у краще майбутнє. Шевченкові ідеї дорогі всім чесним людям світу. Мрії Кобзаря завершились на його рідній землі, на нашій Україні. І ми можемо з повним правом сказати:

Провіснику волі, великий титане,
Справдилися думи пророчі твої
Приймай же данину любові і шани
Од вільних народів нової сім`ї.

Шевченків «Кобзар», став синонімом сумління свого часу, бо сам автор зібрав сюди кожну сльозину, найменший стогін болю кріпака. Духовну велич і красу народу він підніс на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ. Ім’я Тараса Шевченка стало символом нашого народу. Його «Кобзар» лежить на столі поряд з хлібом, а пісні його вишиті на рушниках.

 

Автор: Савчин В.В., голова студентського профкому 

Опубліковано: 19 березня 2018 р., 13:45