державний вищий навчальний заклад

Дрогобицький коледж нафти і газу

м. Дрогобич
вул. Грушевського, 57
(03244)3-89-69
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
skype: dkng_drohobych

Поїздка на гору Маківка

Цього року минає 103-тя річниця перемоги Українських січових стрільців у бою із російськоімперськими військами на горі Маківка під час Першої світової війни.

Напередодні цієї урочистої дати відділ молодіжної політики, сім`ї, молоді та спорту Дрогобицької міської ради у четвер, 26 квітня, організував поїздку для молоді Дрогобича на гору Маківка, що у Сколівському районі Львівщини. Участь у поїздці взяли молодь та студенти Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Дрогобицького механіко-технологічного коледжу, Дрогобицького професійного політехнічного ліцею, Центру молоді Самбірсько-Дрогобицької єпархії та студенти Дрогобицького коледжу нафти і газу (Шолтоян Віктор, група 15-Б-1; Журавчук Ярослав, група 16-Е-1; Кундрик Тетяна, група 16-Т-1; Климочко Андрій, група 16-Зем-1 та Русин Степан, група 16-А-1).

На вершині гори усі присутні поклали квіти до підніжжя Меморіалу, запалили лампадки та помолились на могилах полеглих січовиків.

Незайвим буде нагади, що запеклі позиційні бої за гору Маківка в Карпатах, що точилися з 29 квітня до 4 травня 1915, під час Першої світової війни на східному фронті між підрозділами австро-угорської 55-ї піхотної дивізії фон Фляйшнера (до складу якої входили 7 сотень 1-го та 2-го куренів Українських січових стрільців) та російськоімперськими військами 78-ї піхотної дивізії генерала Альфтана задля заволодіння панівною висотою — горою Маківка з метою контролю над селом Козьова.

В результаті героїчної оборони Маківки повністю зірвались стратегічні плани російського командування. Здобуття вершини, що планувалось 29 квітня, здійснилось лише 4 травня, при цьому були використані усі наявні резерви. Внаслідок величезних втрат російські війська не змогли продовжити наступ, і через тиждень змушені були поспішно відступати перед австрійськими підрозділами, що підійшли. Особливою мужністю під час боїв за Маківку відзначились частини Українських Січових Стрільців, що в подальшому відобразилось у народній пам'яті.

Пам’ятаймо наших героїв.

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ !!!

 

Автор: Андибур А.П.

Опубліковано: 02 травня 2018 р., 12:25