державний вищий навчальний заклад

Дрогобицький коледж нафти і газу

м. Дрогобич
вул. Грушевського, 57
(03244)3-89-69
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
skype: dkng_drohobych

Колтюбінг. Інтенсифікація. Нове буріння

31.05.2018 в м. Львові проходила конференція “Колтюбінг. Інтенсифікація. Нове буріння” компанії Ньюфолк, яка стала потужним майданчиком для обговорення актуальних питань нафтогазового сектору та зібрала спеціалістів видобувних і сервісних компаній, представників освіти, науки і влади.

ДВНЗ «Дрогобицький коледж нафти і газу» на конференції був представлений делегацією, в яку входили директор коледжу Баб`як М.М, завідувач бурового відділення Андибур А.П., викладач спецдисциплін, голова профспілкового комітету Шимко М.Ю., голови циклових комісій Малик В.Я та Хомош Ю.С.

Велика кількість учасників конференції (понад 200 присутніх) та цікаві доповіді (біля 30 доповідачів) мали можливість обговорити питання стратегії розвитку нафтосервісного ринку, піднімалось питання буріння, снаббінгу та ГРП, а також розглянути проблеми розвідки та геології.

Новинкою конференції були Workshop, де учасники могли разом із доповідачами у формі дискусії, обговорити тематику «Бурові сервіси на УГВ: як працювати з державною компанією» (доповідав Делитканич Андрій, заступник начальника департаменту буріння ПрАТ Укргазвидобування), «Зміна погляду на геофізичні дослідження» (доповідач Старостін Андрій, директор Укргеоцентр), «Досвід застосування об’ємного геологічного моделювання при проектуванні і моніторингу буріння горизонтальних свердловин в ПАТ «Укрнафта» (доповідач Кекух Дмитро, ПАТ «Укрнафта») та «Обговорення та демонстрація технічних рішень для вдосконалення сиситеми збору інформації в свердловині, з наступним інтегруванням в моделі» (доповідав представник компанії Weatherford)

Представлена доповідь компанії Region LLC є відповіддю на вимоги ринку в сфері застосування нових технологій інтенсифікації видобутку.
Під час проходження конференції представники видобувних компаній нарікали, що «сервісники» використовують старі технології по «накатаній» системі, заробляючи гроші без вкладень в розвиток.

В доповіді компанії були представлені нові технології проведення інтенсифікації видобутку, розроблені нашими фахівцями хімічні системи на основі наукового потенціалу одного з найстаріших і авторитетних університетів країни - ХДУ імені Каразіна.
Результативність таких технологій вже доведена - проведенням робіт по інтенсифікації, які гарантовано підвищили обсяги видобутку, а їх успіх є результатом з'єднання наукових досягнень і технічної реалізації на практиці.
Представники компанії стверджувально сказали що « ... компанія Region LLC готова відповідати вимогам ринку і оперативно реагувати на його запити...», тим більше, що вони об'єднують такі цілі, як реалізація наукового та технологічного потенціалу незалежної України.

Тенгіз Мустафаєв, комерційний директор групи компаній (GEO ALLIANCE GROUP), на конференції розповів про власне бачення сервісного ринку в нафтогазовій галузі Україні, про партнерство та подальший розвиток. Пан Мустафаєв зазначив, що всі процеси у профільній діяльності компаній базуються на трьох основних принципах: партнерство, баланс і безпека праці.

Перший принцип – партнерство. Він важливий тим, що без успіху підрядника не буде успіху замовника і навпаки. Розуміння цього дасть можливість рухатися вперед і тим самим розвивати нафтогазову галузь у нашій країні.

Другий принцип – баланс. Нафтогазовий ринок активно розвивається. Збільшився попит на послуги компаній-підрядників. Така тенденція може породжувати завищення цін на сервіси та зменшувати прагнення до розвитку. Ці процеси мають бути відповідно збалансованими, тобто ціна на послуги сервісної компанії повинна відповідати якості виконаних робіт.

Особливу увагу Тенгіз Мустафаєв сконцентрував на останньому принципі – безпеці праці (HSE):
– Нема нічого важливішого у нашій діяльності, ніж безпека праці. Це репутація як замовника так і підрядника. Ми завжди ставимо HSE на перше місце у своїй діяльності, адже життя і безпека людини – це найдорожче, що може бути.

Підсумовуючи, доповідач зазначив: подальший розвиток газовидобувної галузі України залежить від всіх, хто є причетним до цієї сфери, а також її підтримки з боку влади.

Про важливість застосування новітніх технологій з моделювання, сейсміки та інтенсифікації говорили провідні геологи галузі та представники світових сервісних компаній Weatherford і Schlumberger.

Як було вже сказано, нещодавно компанія "Укргазвидобуваня" відкрила нове родовище на Харківщині - з моменту отримання спецдозволу до введення свердловини в експлуатацію минуло 17 місяців. 
Минулоріч підприємство «Західнадрасервіс» «запустило» нове родовище на Львівщині за 1,5 роки від початку отримання спецдозволу (за цей час було проведено пошуково-розвідувальних робіт, які включали сейсмічні дослідження, їхню обробку і інтерпретацію, на основі чого були успішно пробурені 2 свердловини)

Надзвичайно приємним було бачити на конференції наших випускників: Олексина Михайла (06-Б-1), Мачишина Володимира (95-Б-2), Івана Міськовича (95-Б-2) та Польового Андрія (04-Б-1), які завдяки своїй працьовитості, наполегливості та розуму гідно представляють компанії, в яких вони працюють.

Андрій Польовий (Andrey Polevoy) поділився досвідом «ДТЕК Нафтогаз» із проведення інтенсифікації та ремонту на великих глибинах - понад 6000 м. Директор з розвідки і перспективного розвитку «ДТЕК Нафтогаз», Іван Гафич (DTEK Oil&Gas - ДТЕК Нафтогаз), розповів про комплексний підхід до освоєння потенціалу глибоких свердловин. Такий підхід дозволяє підвищити ефективність розробки родовищ, скоротити програми буріння без зменшення темпів видобутку і наростити ресурсний потенціал.

Володимир Новіков (UNB - Укрнафтобуріння), керівник департаменту геології UNB, виступив на V Міжнародній нафтогазовій конференції Ньюфолк НКЦ з доповіддю «Сахалінське родовище. Розкриваючи потенціал» розповів про особливості геологічної будови і дослідно-промислову розробку Сахалінського родовища.

Велика вдячність організаторам - нафтогазовому консультаційному цетру Ньюфолк (https://newfolk.com.ua) та Андрію Закревському (Andrii Zakrevskyi)  за проведення V Міжнародної нафтогазової конференції Ньюфолк НКЦ.

 

 

Автор: Андибур А.П.

Опубліковано: 4 червня 2018 р., 16:00