державний вищий навчальний заклад

Дрогобицький коледж нафти і газу

м. Дрогобич
вул. Грушевського, 57
(03244)3-89-69
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
skype: dkng_drohobych

До тижня спеціальності «Переробка нафти і газу»

В рамках проведення тижня комісії спеціальності «Переробка нафти і газу» у коледжі відбулося ряд заходів, які покликані сприяти розвитку інтелектуальних можливостей та пізнавальної активності студентів.

29 березня у м. Львові відбулась Х науково-пошукова конференція  студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації «Світ навколо нас», яка щорічно відбувається з ініціативи обласного методичного об’єднання викладачів біології, екології, хімії.

ДКНГ представляла студентка І курсу Ірина Стрепко із темою: «Вплив косметичних засобів на організм людини». Керівники роботи: Ярема Г.І., Богак Л.Р.

Дана робота була відзначена призовим місцем, а також студентка отримала подарунки (цікаві книжки про екологію, емблеми).

Проведено відкрите інтегроване заняття з дисциплін «Хімія та технологія нафти і газу» та «Процеси і апарати нафтогазопереробки», де майстер-клас показали викладачі – методисти Павлюк Г.М. та Сова Л.О.

Викладачами чітко спланована структура заняття. Основна мета заняття – формування професійних знань та активізація пізнавальної активності студентів, залучення їх до самостійного творчого аналізу на базі інтеграції знань з ХТНГ та ПіА.

Правильний вибір виду заняття дозволив викладачам повністю реалізувати основні напрямки інноваційних технологій - самостійне опрацювання студентами нової теми використавши інтерактивну презентацію за допомогою мультимедійних засобів, конспект лекцій з ХТНГ розроблений викладачем Павлюк Г.М. та на основі знань з ХТНГ та ПіА.

Висока професійна  майстерність викладачів з багаторічним досвідом роботи в коледжі дозволила вміло активізувати розумову і пізнавальну діяльність студентів на занятті, що сприяло створенню конструктивної атмосфери між викладачами та студентами. Саме такі педагогічні прийоми сприяють розвитку позитивних емоцій у студентів до навчально-виховного процесу.

14  березня 2017 р. у коледжі проведено тематичний захід на тему «Пам’ять нащадків – велика нагорода!» із циклу «Щасливі долі або Життя і наукова діяльність видатних вчених»  для студентів-технологів, який був присвячений видатним вченим-хімікам: найвеличнішому вченому всіх часів і народів Дмитру Івановичу Менделєєву, першому президенту Української академії наук  Володимиру  Івановичу Вернадському, академікам Національної академії наук України  Володимиру  Олександровичу  Кістяківському  і  Анатолію Кириловичу Бабко. Були запрошені викладачі і гості, а також студенти-технологи молодших і старших курсів. Програму тематичного заходу вела студентка групи 13-Т-1  Матвіїшин  Христина, за мультимедійним проектором працювали  Максимів Олег, студент  групи 14-Т-1, Грабовський  Леонід  і  Скоропад  Роман, студенти  групи  15-Т-1.  Для здійснення цього заходу були задіяні активні студенти-технологи, які і підготували свої доповіді до виступу.  Серед них були учасники, які  неодноразово  приймають участь у тематичних заходах. 

На цьому заході було багато цікавого для всіх присутніх. У своїх виступах студенти розповідали про біографії  видатних вчених, їх наукові праці, зокрема, «Періодичний закон  і  Періодична система хімічних елементів Д.І.Менделєєва», створення науки  «Біогеохімія» В.І.Вернадським, «Об’єднана теорія розчинів» В.О.Кістяківського, «Комплексні сполуки» А.К.Бабко. Доповідачі згадували також  і  про неспокійні долі видатних вчених, які здійснювали наукові відкриття, звертали увагу присутніх на те, що можна дивуватися кількості наукових праць, які встигли  створити наші вчені за час свого життя і залишити нам – нащадкам.

Студенти уважно слухали доповідачів, задавали їм питання, на які одержували ґрунтовні відповіді. Отже, на цьому заході студенти  свідомо зрозуміли, що всі великі люди були і великими трудівниками, які спішили робити людям добро,  дбали про наше майбутнє і майбутнє всього людства, адже радість перемог і напруженість кожного прожитого дня роблять великих трудівників  щасливими. 

До цього заходу була підготовлена  ґрунтовна презентація у виді цікавих слайдів, відеофільму «Д.І.Менделєєв», цитата вченого «Для того ми  й вчимося, щоби потім нести світло знань нашій Батьківщині, розробляти її природні багатства, піднімати її добробут та незалежність», тематична виставка студентських газет. Проведення такого заходу  обов’язково сприятиме  розвитку інтелектуальних можливостей та пізнавальної активності студентів, їх бажанню до навчання.

На порозі XXI ст. постає питання про нові методи навчання, які створили б умови для повноцінного розвитку особи, яка могла б творити демократичну державу.

Викладачі комісії спеціальності «Переробка нафти і газу» Ярема Г.І., Бугір В.І. та Богак Л.Р. підготували та  провели конференцію на тему: «Хімія в нашому житті», де студенти захищали проекти.

Метод проектів дозволяє розвивати студента як творчу особистість здатну до практичної роботи, залучає до активної пізнавальної діяльності, розвиває критичне мислення, формує цілісну картину світу, дозволяє спілкуватися студентам різних курсів.

Проектування -  особливий тип інтелектуальної діяльності. Великою перевагою для студентів є те, що вони можуть:

-          планувати роботу;
-          використовувати багато джерел інформації;
-          самостійно збирати і накопичувати матеріал;
-          створювати проект у вигляді доповіді;
-          оцінювати себе та інших.

Після проведення першого туру було зроблено відбір і представлені найцікавіші проекти.

Такий метод навчання підвищує мотивацію для отримання знань, це важка але цікава і результативна праця, яка відбувається під керівництвом викладачів.

 

Автор: Сова Л. О., голова комісії спецдисциплін спеціальності "Переробка нафти і газу".

Опубліковано: 21 квітня 2017 р., 11:00