Дрогобицький коледж нафти і газу

______________________________________________

DROHOBYCH OIL AND GAS COLLEGE

 

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
skype: dkng_drohobych
тел.: +380 324 43-89-69
 

З рубрики "Життя "Львівобленерго"

 

Кілька сотень людей вже відвідало Музей історії електрифікації Львівщини

Музей історії електрифікації Львівщини став дуже популярним від часу його відкриття. А це всього чотири місяці. До працівників Музею телефонують на стаціонарний, мобільні телефони, звертаються через соціальні мережі, аби записатись в чергу. Музейники ледве встигають проводити екскурсії, але вони обіцяють, що всі хто бажає потрапити до Музею – обов’язково відвідають його, потрібно лиш трохи часу. Адже, окрім проведення екскурсій, вони мають багато іншої роботи. Наприклад, продумують наступні експозиції, працюють в архівах, бібліотеках над продовженням вивчення історії електрифікації Львівщини, проводять ділові зустрічі з партнерами тощо.

Новий інтерактивний експонат – велогенератор.

У Музеї нещодавно з’явився новий експонат – велогенератор, від якого можна заряджати мобільні телефони. Його для демонстрації у Музеї передала організація “УМКА”, яка популяризує альтернативні види електричної енергії. Сьогодні велогенератор зайняв своє місце в експозиції, кожен охочий “власними ногами” може спробувати підзарядити свій мобільний телефон. Велогенератор стане частиною експозиції, що стосується виробництва електричної енергії. До того ж, він є мобільним та в перспективі буде використовуватись на різних виставках або заходах поза Музеєм.

Що цікавить найбільше відвідувачів у Музеї.

Окрім інтерактивних експонатів відвідувачів цікавить карта Львівської області, яка вже повністю змонтована з 1894 по 1961 рік. Якщо її перемикати за роками (загоряються лампочки), можна собі скласти загальну картину, як в різні періоди розросталась електромережа на Львівщині. Від локальних електростанцій для потреб конкретного міста до електричних мереж, які живлять регіон. Гості Музею шукають на цій карті свій населений пункт та бачать, коли з’явилась там електрика. Значний інтерес серед відвідувачів викликає ревізійний план прокладення кабельних ліній у місті Львові Зигмунда Рудаковського 1908 року. Кожен з екскурсантів намагається знайти знайому йому вулицю. Наші музейники в перспективі планують зробити цей план доступним для відвідувачів у цифровій версії, адже це історична пам’ятка, яка потребує шанобливого ставлення.

Майбутні експозиції.

У планах працівників Музею зробити кабінет диспетчера. Тут буде інтерактивна програма, завдяки якій можна буде спробувати себе у ролі диспетчера електричних мереж. Буде частина експозиції присвячена електричним приладам. Заплановано навчальний простір, де можна буде експериментувати – спробувати відтворити винаходи, які відбувались в різні періоди ще до того, як електрика стала популярною. Окрім практичних занять в цій кімнаті проводитимуться лекції з безпеки поводження з електрикою, а також різні заходи Музею.

Приносьте електроприлади – отримаєте подарунок!

 “Для створення нової частини експозиції ми звертаємось з проханням до кожного небайдужого приносити старі електроприлади. Це може бути побутова техніка, електротехніка радянського виробництва, як от порохотяг, фен, навіть пральна машина. Можливо, хтось має програвачі аудіо– та відео- касет або комп’ютери з 1990-х років. Навіть, якщо електроприлади не працюють, вони, все рівно, знадобляться до експозиції та знайдуть своє місце в Музеї,– зазначила Марія Кравченко. – Літо – хороший час, аби залізти на горище і подивитись чи там бува не лежить без діла щось, що можна передати до Музею”. Працівники Товариства, які принесуть три найцікавіші експонати у Музей – отримають книгу А. Крижанівського “Історія електрифікації Львівщини”. Якщо Ви вже є щасливим власником примірника такої книги, то не втрачайте інтересу, адже Ви зможете натомість отримати в подарунок ексклюзивну екскурсію в Музей в зручний для Вас час, або ж екскурсію-прогулянку пам’ятними місцями до історії електрифікації міста Львова. Перші підсумки конкурсу музейники підбиватимуть вже в липні.

 

Контакти Музею: тел.: 239-24-35, 239-21-54, моб.: +380 (50) 317 19 10,

Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/electropolis.lviv/

 

 

Автор: Любомир Жила, фахівець (з розвитку персоналу) ВК та УП ПрАТ «Львівобленерго»

Опубліковано: 06 серпня 2018 р., 11:00