Дрогобицький фаховий коледж нафти і газу

____________________________________________

Drohobych Professional College of Oil and Gas

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
skype: dkng_drohobych
тел.: +38 0324438969 

приймальна комісія: 
+38 0681245325

Подорож до Зарваницької Божої Матері

23 жовтня викладачі та студенти Дрогобицького коледжу нафти і газу мали змогу відвідати Марійський духовний центр у Зарваниці, який внесений до списку п’ятнадцяти найважливіших святинь католицького світу, пов’язаних з явленнями Діви Марії.

За народними переказами початки зародження Зарваниці пов'язуються з появою чудотворної ікони Богоматері. Місцина над Стрипою стала надійним прихистком християнства під час наступу монголів на терени Русі-України. Коли у 1240 р. був дощенту зруйнований Київ, уцілілі монахи почали втікати на захід.

Легенда розповідає про те, як один із київських ченців чудом врятувався від ворожих наїзників і опинився на галицькому Поділлі в лісах над рікою Стрипою. Довге скитальство та нестерпний голод так знесилили його, що, умиротворений надією на допомогу Богоматері, чернець заснув. У сні відкрилась перед ним райська місцина: оповита чарівним серпанком долина, погаптована різнобарвними квітами і освітлена дивним сяйвом. В його блиску з'явилася Мати Божа з двома ангелами, які мали в руках білі лілії. Чернець упав перед Пречистою Дівою Марією на коліна. Вона із усміхом подала йому в руки край свого омофора. Пробудившись, побачив чудову долину, оточену віночком густого лісу. Раптом у росяній траві засвітилося джерело чистої води, а над ним спалахнула небесним промінням ікона Пресвятої Діви Марії з малим Ісусом на руках.

Чернець пригадав сон і склав поклін Пречистій. Це місце, де зарвав його сон, назвав Зарваницею. Згодом він збудував біля кринички каплицю і примостив у ній ікону Богоматері.

Сюди, почувши про чудо, почали приходити люди і поселятися. З роками у затишному видолинку виросли церква і монастир, селянські обійстя. Так почалася Зарваниця.

Слава про Зарваницю рознеслася всією Галичиною і Поділлям. Навіть є історичні згадки, що князь Теребовлянський Василько, побувавши у Зарваниці, став здоровим після тяжкої недуги. На знак подяки він побудував церкву на місці, яке зараз називають «Білий камінь». За довгі роки тисячі людей побували в цьому святому місці і бачили багато див. 

Викладачі та студенти коледжу мали можливість побачити побудовані заново і відреставровані до 2000-річчя Різдва Христового Собор Зарваницької Божої Матері, надбрамна церква Благовіщення, чотириярусна дзвіниця, співоче поле на 50 тисяч місць, а також цілюще джерело.

Чотириярусна дзвіниця заввишки 60-75 метрів, яка розташована біля собору вражає своєю величчю. На ній встановлено п’ять дзвонів, виготовлених в Україні та у відомій дзвонарні Фальчинських у Перемишлі (Польща).

Зарваниця – це місце, яке користується у народі великою пошаною і любов’ю.  Але усьому світові Зарваниця відома, як святе місце, де знаходиться чудотворна ікона Матері Божої. Зберігається образ у місцевій парафіяльній церкві Пресвятої Трійці і належить до найдавніших ікон в Україні. Час створення шедевру – ХІІІ-ХІV століття. У 1867 році папа Пій IX коронував ікону і надав Зарваниці особливого статусу. Відтоді тисячі паломників з усіх куточків світу навідуються до цієї святині.

Дорога до Марійського комплексу веде до монастиря отців-студитів та церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Сама дорога є Хресним шляхом, по обидві сторони якої встановлені скульптурні композиції, що зображають шлях Христа на Голгофу.

Незабутні враження відвідувачі отримали від споглядання на «Український Єрусалим». Це унікальний сакральний комплекс, який вміщує копію Гробу Господнього із відтворенням святих місць Єрусалима - Голгофи, Ліонських воріт, вежі Давида та сходів Покаяння.

Зарваниця - батьківщина багатьох видатних поетів, художників, музикантів, церковних діячів. Це дивовижне місце, потрапивши у яке, забуваєш про все....

 

 

Автори: Андибур А.П.

Опубліковано: 26.10.2018, 16:20