державний вищий навчальний заклад

Дрогобицький коледж нафти і газу

м. Дрогобич
вул. Грушевського, 57
(03244)3-89-69
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
skype: dkng_drohobych

Відкриті заходи викладачів комісії "Хімічних технологій та інженерії"

24 жовтня 2018 року було проведено відкритий тематичний захід з теми: «Світ навколо нас».

Методична мета заходу – реалізація інтегрованого  підходу  дисциплін хімії, біології, екології та географії до формування почуття особистої причетності збереження природних багатств, власного здоров’я, здорового способу життя. 

Методика тематичного заходу розроблена викладачами Богак Л.Р. та Яремою Г.І.  У проведенні заходу активну участь прийняли студенти першого та другого курсів: Лозинська Ангеліна (17-Т-1), Андруневчин Діана (17-Т-1), Петриків Дмитро (18-Б-1), Кухар Віктор (18-Б-1), Васьків Марія (18-Т,Ек-1). 

Було представлено шість цікавих доповідей, які супроводжувались  презентаціями.

Позитивним у проведенні заходу є те, що студенти вчаться логічно мислити, викладати свою думку, вдосконалювати «хімічну мову», вільно володіти матеріалом і вчитись комунікабельності з колективом.

 

5 листопада 2018 року було проведено інтегроване  відкрите заняття з ЗМ 3.4 «Абсорбція і десорбція» в групі 16-Т-1 з дисципліни «Процеси і апарати нафтогазопереробки» та дисциплін «Фізична та колоїдна хімія» і «Органічна хімія». В розробці методики проведення заняття прийняли участь викладачі Сова Л.О., Бугір В.І. та Богак Л.Р.

Методична мета заняття полягала в інтеграції навчального матеріалу з декількох дисциплін, поєднаних міждисциплінарними зв’язками, що дає змогу з різних сторін досягти цілісності знань та професійних компетенцій.

Модуль, який вивчається, ґрунтується на знаннях курсу «Фізична та колоїдна хімія» і дає можливість студентам одержати базові знання з процесу абсорбції, його використання, аналізувати чинники, які впливають на процес, а також зрозуміти прикладне значення законів Дальтона, Генрі, правила фаз Гіббса і показати єдність знань дисциплін «Фізична та колоїдна хімія» та «ПА НГП» для формування професійних компетенцій. Ця інформація у вигляді бесіди, з використанням проблемних ситуацій, відео слайдів була підготовлена Бугір В.І.

Далі  був проведений підсумок вивченого викладачем Совою Л.О. з широким аналізом вивченого на основі загальних ознак масообмінних процесів, акцентуванні на нюансах процесу. Було акцентовано, що вивчений матеріал широко проінтегрується в дисципліни спеціальності: ХТНГ, ОП, Основа НХС, Технології підготовки нафти та переробки газу, в курсовому  та дипломному проектах спеціальності.  Питання будови абсорбера  та суті матеріального балансу супроводжувались слайдами, активізацією опорних знань, розв’язком проблемних питань.

Викладач Богак Л.Р. підготувала цікаву інформацію з курсу «Органічна хімія» і представила інформацію про абсорбенти, які найчастіше використовуються  при підготовці  нафтових і природних газів. Абсорбенти – це органічні речовини, які відносяться до класу багатоатомних спиртів та амінів. Звернула увагу на різниці фізичної та хімічної абсорбції, представила інформацію про використання сірководню та вуглекислого газу і звернула увагу, що їх використання покращує довкілля та дає можливість знизити собівартість очищення та осушення газу.

Для активізації розумової активності студентів викладачами було розроблено міждисциплінарний конспект з рекомендаціями, що  треба знати і вміти для вивчення нового матеріалу, з інтеграцією  базових знань з дисциплін «Фізична та колоїдна хімія» і «Органічна хімія». Для закріплення матеріалу  були використані тестові завдання, які розв’язувались усно з використанням слайдів, що було цікавим для студентів, а також була виконана невелика творча робота по порівнянню процесів ректифікації  та абсорбції. Робота студентів була оцінена позитивними оцінками. Заняття досягло мети.   

 

 

Автори: Сова Л.О.

Опубліковано: 12.11.2018, 14:40