Дрогобицький коледж нафти і газу

______________________________________________

DROHOBYCH OIL AND GAS COLLEGE

 

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
skype: dkng_drohobych
тел.: +380 324 43-89-69
 

День Героїв у коледжі

 У цьому році, коли Україна веде війну з російським агресором, ми маємо героїв Майдану, героїв  війни України з Росією, дуже важливо пам’ятати подвиги своїх попередників, переймати дух і досвід тих, які зуміли у свій час організувати збройний опір окупантам у боротьбі за Українську незалежну державу.

Особливістю святкування Дня Героїв в коледжі цього року було вшанування пам’яті Cтепана Бандери, національного героя України, що є символом боротьби нації за незалежність, прикладом величезної підготовчої роботи для перемоги у цій боротьбі. В цьому році виповнюється 110 років від дня народження великого борця, який жив і боровся, зокрема, у певний період, тут біля нас, у 30-ти кілометрах від Дрогобича, у м.Стрий.

Другою доповіддю на конференції, що стала вже традицією в коледжі, була доповідь про Героя України, теж нашого земляка з м. Старий Самбір, людину унікально обдаровану, історика, науковця, що віддав своє життя за Україну, за її волю на Майдані під час Революції Гідності Богдана Сольчаника.

Відкриваючи конференцію, її  модератор, викладач Ілля Михайлишин, наголосив, що сьогодні нам потрібно формувати світогляд молодого покоління вшановуючи визначних осіб, борців за соборну українську державу.

З доповіддю «Герої України ХХ століття і сучасність» виступив  викладач коледжу, кандидат політичних наук Орест Грицина.

Доповідь «Національний Герой України Степан Бандера»  підготував студент групи 18-Б-1  Михайло Горинь.  Його доповідь супроводжувалася  відеоматеріалами, з яких ще яскравіше постав образ Героя.

«Герой України, наш земляк Богдан Сольчаник» з такою доповіддю, виступила студентка групи 18-ТЕк-1 Марія Васьків. Джерелом доповіді стала книжка нашого земляка, дрогобичанина, ровесника і друга Богдана Сольчаника, Володимира Стецика «Розворот», що вийшла у 2018 році і присвячена Героєві. Книжка написана учасником подій на Майдані, «людиною яка бачила як крок за кроком народжується новий шлях України, яка стала свідком розчарувань і перемог, втратила найближчого друга й усвідомила цінність здобутого досвіду і неминучих помилок». До слова, батько автора книги–випускник нашого коледжу Орест Стецик, а Володимир – випускник Дрогобицької гімназії.

Під час конференції присутніпривіталиособливого гостя, учасника бойових дій, працівника коледжу, Савшака Тараса Михайловича, людину великої відваги і не малих заслугперед Україною.

У заключному слові модератор наголосив, що особливістю сьогоднішньої гібридної війни, є боротьба навіть не за свідомість, а за підсвідомість людей.  У підсвідомості українців, як у американців, євреїв, має бути установка не вмирати, а перемагати, не тільки здобувати українську державу, а нею керувати, володіти, не допускати на гарматний постріл чужинців до керівництва Україною. Він навів слова американського генерала Джорджа Патона, з якими той звертався до своїх офіцерів і солдатів в роки Другої світової війни: «Я хочу щоб ви пам’ятали, що ніхто не виграв жодної війни, вмираючи за свою країну, виграє той, хто заставляє ворогів умирати за свою». Солдати називали цього генерала «наша кров і кишки», за те, що він так готував їх до битв, так скурпульозно розробляв операції, що втрати у його підрозділах були мінімальними. Такими мають бути сучасні українські лідери, командири, керівники політичних партій, громадських організацій. Не посилати людей «класти душу і тіло», а виходити живими з найтяжчих обставин. В незалежній Україні не віддавати владу, славу і волю нікому, а самим володіти в Україні владою, волею і славою.

Тішить тільки те, що набирає сили молода національна еліта, такого віку і такого статусу, як Володимир Стецик, Богдан Сольчаник, як випускники фонду Богдана Гаврилишина, його програми «Молодь змінить Україну». На сьогодні, це вже солідне число людей, що представлені у владі від району до Верховної Ради, Кабінету Міністрів України. Це випускники фонду Святослава Вакарчука, його програми «Люди  майбутнього», які, очевидно, складають кістяк його політичної партії «Голос», яка іде на парламентські вибори. Це випускники Києво-Могилянської Академії, Українського Католицького Університету у Львові, Львівського Національного Університету, київських, харківських, одеських чернівецьких вузів, наших дрогобицьких вузів і нашого коледжу нафти і газу.

У художній частині пісню «Йшли селом партизани» майстерно виконали Віталій Тесак і Сергій Когут (група18-МТр-1). Глибокі, зворушливі слова про героїчний, незнищенний вічний дух українського героїзму прозвучали у літературній композиції «Салют Героям» у виконанні студентів Петриківа Дмитра і Кухара Віктора, Адикевича Назара (група 18-Б-1), Слєпцової Наталії, Баран Світлани, Кузів Ірини, Трохимчука Володимира (група18-МТр-1). Завершилася художня частина дійства піснею  «В нашому серці» у виконанні Федик Юлії і Колодій Марти (група17-Ек-1). Дуже природньо, натхненно у фіналі звучало "Слава Україні! Героям Слава!"

Зі словами подяки на сцені заступник директора з виховної роботи Петро Павлюк наголосив: «Як ніколи, сьогодні потрібні такі заходи. З таких, здавалося б, маленьких справ починається підготовка до великих героїчних вчинків».

На завершення, хочеться побажати вам, дорогі студенти, вчитись так, щоб повести за собою не тільки виробництво, а й політику. Здобувати славу і волю так, щоб ми вас побачили живими і процвітаючими, а душу і тіло хай кладуть наші вороги. Ваша місія – вигравати, перемагати, займати пости президента, прем’єра, Голови Верховної Ради, Голови НАК Нафтогаз, як наш випускник Михайло Ковалко, робити себе щасливими і всіх українців від Сяну до Дону.

 

 

Автор: Михайлишин І.С.

Опубліковано: 13 червня 2019 р., 10:45