державний вищий навчальний заклад

Дрогобицький коледж нафти і газу

м. Дрогобич
вул. Грушевського, 57
(03244)3-89-69
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
skype: dkng_drohobych

Наголос у словах української мови

Шановні студенти!

Наголос у словах української мови складно правильно визначити, бо він не тільки може припадати на будь-який склад, але йому також властива рухомість – можлива зміна наголосу при відмінюванні слова. Ситуацію також ускладнює відсутність чітких правил щодо формування наголосу та велика кількість винятків. Проте наголос – одна з тем на ЗНО з української мови та літератури, тому нам необхідно знати ключові випадки утворення наголосу та основні винятки, які треба просто запам’ятати!

Запам’ятати також потрібно слова з подвійним наголосомалфавІт — алфАвіт, веснянИй — веснЯний, доповідаАч — доповІдач, завждИ— зАвжди, дОговору — договОру, жАлібний — жалібнИй, м 'Язовий — м 'язовИй, пЕрвісний — первІсний, пОмилка — помИлка, простИй —прОстий, тАкож —такОж.

Розуміємо, що наголос – тема не з легких, тут потрібно мати добру пам’ять. Тому надаємо вам декілька порад по запам’ятовуванню наголосу в словах:

1. Багато-багато разів перечитайте слова! Скоро ваш мозок запам’ятає їх та буде видавати «на автоматі». Тільки читати вголос!

2. Пограйте у картки: з одного боку картки напишіть слово без виділення наголосу, а з іншого – з виділенням наголошеного складу. Поки робитимете картки, вже багато запам’ятаєте!

3. Ті слова, що ніяк не можете запам’ятати, напишіть на папірцях та приклейтевдома на місця, куди часто дивитеся, наприклад, на холодильник.

4. Слова з наголосом, що запам’ятали, намагайтеся застосовувати в мовленні якомога частіше, щоб це відклалося у вашій пам’яті.

Бажаємо гарної пам’яті та правильного мовлення.