Дрогобицький фаховий коледж нафти і газу

____________________________________________

Drogobych Applied College of Oil and Gas

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
skype: dkng_drohobych
тел.: +38 0324438969 

приймальна комісія: 
+38 0681245325

На базі коледжу відбувся круглий стіл з представниками виробничих підприємств нафтогазової галузі

24 червня в залі засідань Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу відбулась зустріч адміністрації коледжу та представників виробничих підприємств нафтогазового комплексу України. Організатором зустрічі, в рамках круглого столу «Освіта-наука-виробництво»,  стала циклова комісія спеціальності «Гірництво».

Директор коледжу Мирон Баб`як ознайомив присутніх із сучасними викликами та проблемами організації навчального процесу та наголосив, що для спільного вирішення існуючих проблем створений «Нафтогазовий освітній кластер», функції якого полягають в інтеграції та налагодженні зав’язків між науковими, освітніми та виробничими суб’єктами енергетичного ринку України. «…Оптимізація освітнього процесу, у відповідності до сучасних потреб виробництва, дасть можливість вдосконалити навчання молодих нафтовиків».

З думкою директора коледжу погодився директор компанії «SelaEnergy» Юрій Нагорняк: «…На сьогодні утворився виробничий вакуум спеціалістів на підприємствах України». Для вирішення цього питання було запропоновано більш детального обговорити основні моменти залучення студентів та випускників навчального закладу до проходження практик та працевлаштування. Учасників зацікавила інформація про стан нафтогазового комплексу України, діяльність державних та приватних підприємств бурового напрямку та перспективу розробки родовищ західного регіону України.

Менеджер компанії «Надрагідробурмаш» Роман Грозик  відзначив, що в його компанії працюють випускники коледжу та наголосив, що «…виробничі навики, практика та знання іноземної мови, - на цьому необхідно акцентувати освітянську роботу у коледжі». Цей тезиз був підтриманий генеральним директором ТОВ «Універсальна бурильна техніка» Олександром Ченським: «… без практики, навчання нема…», «… втрачений зв'язок освіти з виробництвом…». п. Олександр приєднався до меседжа, що «…на підприємствах присутній трудовий ресурс, який вже відпрацював своє…», «…набуті знання потрібно передавати молодому поколінню, через спільну діяльність закладів освіти та виробництва», «…в дітей треба вкладати, адже вони наше майбутнє…». ТОВ «Універсальна бурильна техніка» пізнало важкі часи, але змогло втриматись на ринку і продовжує виготовляти долота для потреб гірничої та нафтогазової галузі та відкрите для співпраці.

Свою думку озвучив заступник директора коледжу з навчальної роботи Василь Болонний: «…освітній процес спрямований на практецизм» і залучення стейкхолдерів є сучасною вимогою надання освітніх послуг.

Начальник бурової компанії «Горизонти» Тарас Гук наголосив про співпрацю між виробництвом та навчальним закладом  і відзначив: «… бесіди зі студентами краще проводити на виробництві…., на буровій…., на робочому місці… так інформація буде краще сприйматись і в студентів буде мотивація до навчання». Заступник директора з виховної роботи Петро Павлюк погодився із доповідачами: «…нам необхідно відстоювати наших дітей, як частину нашого майбутнього, адже «завтра» від них  буде залежати стан енергетичної незалежності України».

Менеджер з буріння департаменту буріння АТ «Укргазвидобування» Мирон Баранецький поділився своїми поглядами та напрацюваннями щодо покращення процесу буріння, шляхом модернізації бурових доліт. Особливу увагу п. Мирон звернув на питання стану екології міста Борислава.

На завершення круглого столу, генеральний директор ТОВ «Універсальна бурильна техніка» Олександр Ченський запропонував відвідати його підприємство і ознайомитись із виробничої структурою, процесом виробництва та асортиментом продукції, яка випускається на підприємстві.

Після проведення круглого столу, внаслідок плідних дискусій, було запропоновано підписати Меморандум про співпрацю між Дрогобицьким фаховим коледжем нафти і газу та виробничими підприємствами галузі.

 

Автор: Андибур А.П.

Опубліковано: 25 червня 2021 р., 12:30