Дрогобицький фаховий коледж нафти і газу

____________________________________________

Drogobych Applied College of Oil and Gas

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
skype: dkng_drohobych
тел.: +38 0324438969 

приймальна комісія: 
+38 0681245325

До Дня Незалежності України

Україна готується до 30-річного ювілею Незалежності. День Незалежності  України – найголовніше свято держави. 24 серпня 1991 року відбулося відновлення незалежності України. Для здійснення мрії українців про незалежність, свободу, створення умов для розвитку української мови, культури, вільного проведення своїх звичаїв, обрядів, традицій, заможного і щасливого життя на своїй землі, у своїй державі покоління українців боролися, зазнавали утисків, віддавали життя у збройній боротьбі.

Кожного року у нашому коледжі відзначають це свято. У цьому ювілейному році керівництво коледжу, викладачі, керівники груп усі заходи намагаються наповнити любов’ю до країни, до українських звичаїв, історії. Наші викладачі роблять все можливе, щоб залишити у душі кожного студента зернину українського патріотизму, громадянської активності, любові до України.

Викладачі комісії суспільно-гуманітарних дисциплін щороку у жовтні організовують у коледжі відзначення вкладу у боротьбу за незалежність Української Повстанської Армії. – І.Михайлишин.

У травні щорічно вшановують героїв історичних подій і новітніх героїв Майдану,  російсько-української війни. – О Грицина. Заходами, що сприяють філософському осмисленню значимості боротьби і здобуття незалежності України доповнює теоретичний курс викладач філософії Зубрицька О.В. У грудні кожного року проводиться теоретична конференція і тиждень правознавства Кузиком П.В. Кожний рік другий семестр починається заходами, присвяченими значенню боротьби за незалежну Україну в часи Української Народної Республіки. Студенти під керівництвом викладача Хомича В.І. аналізують причини поразки у цій боротьбі і роблять висновки для участі у боротьбі за державність, добробут у нинішних умовах. Як писав наш геніальний земляк І.Франко:

«Кажеш нині інші війни

 Ну то й іншу зброю куй,

 Ум гартуй, насталюй волю  

 Лиш воюй, а не тоскуй».

У нинішній боротьбі за Україну, за її волю, збройній боротьбі, гібридній війні, яка ще жорстокіша, складніша ніж гаряча, саме ці якості мають вирішальне значення. Саме на цьому ми викладачі суспільних дисциплін наголошуємо і виховуємо у студентів ці якості. На прикладах діяльності наших випускників, що займали і займають керівні позиції в галузі, в державних установах, серед яких крім нафтовиків, є письменники, священники, працівники банківської сфери, юристи, журналісти, ми виховуємо майбутніх будівничих української України, держави заможних, щасливих громадян. Навчаємо студентів перемагати у всьому, у навчанні, спорті, громадській діяльності. Готуємо їх до сучасних битв, у яких дуже актуальні настанови американського генерала Джорджа Паттона «Ніхто не виграв жодної війни, вмираючи за свою країну, виграє той, хто заставляє ворога вмирати». А далі одержавши перемогу, ще треба уміло нею розпорядитися, побудувати систему влади так, щоб уникнути реваншу антиукраїнських сил. І щоби українська держава не дала жодного шансу олігарху, депутату, чиновнику вкрасти навіть одну гривню , а всі сили, розум, воля українців були спрямовані на добробут і процвітання нації.

Очолити ці процеси мали би українські націоналісти, але на сьогодні вони більше це роблять на словах, а не на ділі. «А у державі все абсолютно треба міняти – структуру політичної влади, економічну систему, соціальну політику,  екологічну систему». Ці слова належать видатному теоретику і практику економічних реформ, великому патріоту України Богдану Гаврилишину. Він у 1981 році передбачив розпад Радянського Союзу і стверджував, що Україна як вільна, демократична держава відбудеться. Він робив для цього все як український націоналіст. Через свій фонд готував і після його смерті фонд продовжує готувати молодих амбітних патріотичних, професійних людей до керівництва українською державою. На його думку на сьогодні ми не маємо політичної еліти. Але ось ці молоді люди, які співпрацюють з фондом це наша політична еліта. Відрадно, то як відзначає директор нашого коледжу М.М.Баб’як  на конференціях, в установах, де доводиться бувати його зустрічають випускники нашого коледжу, які займають провідні позиції серед еліти нафтової галузі, інших галузей економіки і в політичних процесах України.

Сьогодні наш коледж, що відзначив свій 75 річний ювілей вносить вагомий вклад у економічний розвиток галузі, держави в цілому, є осередком культурного і духовного розвитку. Успіхи нашої держави складаються з досягнень кожної організації, закладу, громади кожного свідомого українця.

Святкування 30-річчя Незалежності України об’єднує всіх громадян вільної та незалежної української держави заради майбутнього. І нехай мрія про краще майбутнє, що рухала борців усіх поколінь, окриляє нас на нові звершення, на нові добрі починання в ім’я  соборної, демократичної, процвітаючої України, надійної запоруки добробуту і щасливого життя українців.

Випуск «Історичного вісника» присвячений 30-річчю Незалежності України.

 

Автор: Михайлишин І.С.

Опубліковано: 25 червня 2021 р., 15:50