Дрогобицький фаховий коледж нафти і газу

DROGOBYCH APPLIED COLLEGE OF OIL AND GAS

dkng@ukr.net
Приймальна комісія: +38 0681245325

Студентська конференція до Дня Героїв


Цього року вже десятий раз у коледжі проводиться студентська конференція, присвячена Дню Героїв.

У травні в коледжі відбулося кілька заходів, приурочених до цієї дати. Зокрема, відкрито меморіальну дошку з кюаркодом новітньому герою війни з російським агресором, студенту нашого коледжу Анатолію Грекову (гр. Б-19), випущено «Історичний вісник» з матеріалами до Дня Героїв.

Свято Героїв – це день пам’яті усіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу України.

Ведучий конференції – викладач комісії суспільно-гуманітарних дисциплін Ілля Михайлишин наголосив на важливості відзначення Дня Героїв особливо в цьому році, коли Україна веде повномасштабну війну з агресором і серед новітніх Героїв є вже наші студенти, випускники, наші родичі, односельчани.

У доповіді викладача, кандидата політичних наук Ореста Грицини відображено боротьбу українського народу за свободу і незалежність у ХХ початку ХХІ століття. Наголошено на важливості духовної єдності героїв минулих поколінь і сучасних героїв.

З доповіддю ілюстрованою відеорядом виступив студент Станіслав Брайтмаєр (гр. 22-АТ-1). Він висвітлив героїчну боротьбу українців в період 2014-2022 років, розказав про подвиги Героїв України генерала Ігора Гордійчука, генерала Сергія Кульчицького. Нинішні герої ведуть боротьбу за те, щоб захистити нашу незалежну державу від агресора, утримати українську державність, привести її в європейське співтовариство, яке сьогодні надає нам матеріальну, медичну, воєнну допомогу у боротьбі з ненависним ворогом.

З доповіддю, що показала участь, героїзм живих і полеглих героїв наших родичів, чоловіків наших викладачок, батьків наших студентів, випускників нашого коледжу виступив студент Роман Павлів (гр. 22-АТ-1). Він наголосив, що на 4-му поверсі викладачкою суспільних дисциплін Оксаною Зубрицькою виготовлено стенд «Наші на війні». З фотографій стенду дивляться на нас бородаті, змучені, але незламні Герої, які ще недавно безтурботно ходили цими коридорами, сиділи в аудиторіях, здавали заліки, захищали курсові і дипломні роботи, а сьогодні вони тримають небо над нами, завдяки їм ми маємо можливість вчитися, жити, проводити свої заходи. Особливо хвилюючою була його розповідь про наших випускників, студентів, які загинули на протязі року, а Роман Запоточний (гр. 97-Тр-1), на протязі останнього місяця.

Учасникам конференції Роман Павлів розповів про героїзм нашого студента Анатолія Грекова. Студенти подивилися відеоряд, що супроводжує пам’ятну дошку Героя і який можна за допомогою новітніх технологій через кюаркод, переглянути у своєму застосунку.

У заключному слові модератор конференції Ілля Михайлишин процитував слова Героя України генерала Кульчицького, який виступаючи перед своїми воїнами сказав: «Я не хочу бути начальником похоронної команди, мені не потрібен ваш героїзм, якщо ви будете мертві. Моє завдання підготувати вас так, щоб якомога більше з вас залишились живими».

Кожен з цих героїв, про яких ми говорили і багато не згаданих сьогодні билися і загинули за своїх рідних, свою Батьківщину. Кожен з них був вірний присязі, не відступив з поля бою і ввійшов в історію. А тисячі інших живих героїв сьогодні тримають фронт на різних напрямах, щоденно захищають Україну від збройних сил рашистів. Ми щоденно о 9 годині ранку вшановуємо пам’ять загиблих. Цим скромним заходом сьогодні ми віддаємо щиру шану героям, які віддали своє життя за волю і соборність України і щоб пам’ять про них була живою.  Ми, завдяки саме їм, живемо, вчимося, проводимо свій захід на честь Героїв. Маємо завжди пам’ятати про ту надвисоку ціну, завдяки якій ми продовжуємо жити.

Ми маємо всіма силами допомагати ЗСУ, бути надійним тилом, робити все, щоб наближати перемогу.

Слава українським героям, усім знаним і незнаним, усім полеглим і усім живим!