Дуальна освіта – це система навчання, яка передбачає поєднання теоретичних знань із практичними навичками безпосередньо на підприємствах. Звичними залишаються лекції в аудиторіях, проте практичні заняття стають по-справжньому практичними, адже їх проводять на підприємствах чи в компаніях відповідно до профілю навчання.
Основними ознаками дуального підходу в навчанні є:
Теоретична частина підготовки фахівця проходить на базі освітньої установи, а практична — на робочому місці. Студенти поєднують навчання та стажування на підприємстві. При цьому підприємства здійснюють замовлення освітнім установам на конкретну кількість фахівців певної спеціальності, працедавці беруть участь у формування навчальної програми. Зі свого боку роботодавці можуть мати різні форми співучасті у підготовці фахівців — повністю оплачують навчання; закуповують необхідне обладнання; покривають всі видатки, пов’язані з процесом їх виробничого навчання; виплачують грошові винагороди учням за використання їхньої праці тощо.
Після випуску учні, які навчалися за дуальною формою, вміють працювати з технікою, розуміють усі технологічні процеси та мають досвід взаємодії з досвідченими фахівцями підприємств. Часто їм потім пропонують відкриті вакансії на цьому ж підприємстві, тож їхнє працевлаштування є досить високим.
ЗАКОН УКРАЇНИ ПРО ФАХОВУ ПЕРЕДВИЩУ ОСВІТУ
Наказ МОН № 1296 від 15.10.2019 р. Про запровадження пілотного проєкту
Наказ МОН від 15.09.2021 р.№ 991 Про внесення змін до Наказу від 15.10.2019 р. № 1296
ЗАЯВА здобувача освіти для переведення на дуальну форму навчання
ЗГОДА на забезпечення навчання на робочому місці за дуальною формою навчання
ДВОСТОРОННІЙ ДОГОВІР про співпрацю в рамках дуального навчання здобувачів фахової передвищої освіти
ТРИСТОРОННІЙ ДОГОВІР про здобуття фахової передвищої освіти за дуальною формою